Girlan 448 s.l.m. Cuvee Bianco

Girlan 448 s.l.m. Cuvee Bianco

55,90 zł
Brutto

Dostępna ilość: 6 szt.
Ilość

Dostępny

Jeżeli wybrana przez Ciebie ilość jest niedostępna zamów przez sms: 570-530-901
lub email: kontakt@top-wino.pl a Twoje zamówienie skompletujemy w 48 godz.

Dane szczegółowe:

Zawartość alkoholu
12,5 %
Kolor
białe
Zamknięcie
korek
Kraj
Włochy
Szczep
Chardonnay
Szczep
Sauvignon Blanc

Opis wina Girlan 448 s.l.m. Cuvee Bianco:

To typowe białe wino z rejonu Dolomitów. Posiada świeży, delikatny zapach i zrównoważona kwasowość z lekką nutą aromatyczną.

Girlan's White "448 SLM" wytwarzane jest w Cornaiano w prowincji Bolzano w pięknej scenerii gór Górnej Adygi. Winnica została założona w 1923 roku w zabytkowym gospodarstwie z XVI wieku: 23 winiarzy podzieliło projekt i położyło podwaliny pod obecną winnicę pod kierownictwem Johanna Koflera Krautschneidera. W latach 1961-1980 winiarze rodziny Spitaler zaczęli eksperymentować i obserwować trendy w winiarstwie. Winogrona są zbierane ręcznie i umieszczane w małych pojemnikach, aby zapobiec nadmiernemu naciskowi na winogrona. Delikatne prasowanie i klarowanie moszczu odbywa się przez naturalną sedymentację, a fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. 

Tym winem chcemy wyrazić typowy charakter białych win z naszego obszaru produkcyjnego. Świeże, delikatne bukiety, kwasowość i zrównoważona struktura z lekką nutą aromatyczną wyróżniają to szczególne wino. 

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już swoje konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło