Adaras Aldea

Adaras Aldea

41,00 zł
Brutto
Ilość

Dostępny

Jeżeli wybrana przez Ciebie ilość jest niedostępna zamów przez sms: 570-530-901
lub email: kontakt@top-wino.pl a Twoje zamówienie skompletujemy w 48 godz.

Dane szczegółowe:

Zawartość alkoholu
13,5 %
Kraj
Hiszpania
Producent
Bodegas Almansenas
Pojemność
750 ml
Sugestie kulinarne
aperitif
Sugestie kulinarne
drób
Sugestie kulinarne
wołowina
Sugestie kulinarne
makarony
Styl
wegańskie, ekologiczne
Region
Almansa
Szczep
Syrah
Szczep
Sauvignon Blanc
Szczep
Garnacha

Opis wina Adaras Aldea:

Adaras Aldea to czerwone wiśniowe wino z fioletowymi refleksami. W zapachu wyróżniają się nuty mineralności i czerwonych owoców. W ustach jest wino, w którym owoce i typowe aromaty wapiennej gleby są prawidłowo zrównoważone, z dobrze stopionymi taninami i świeżą kwasowością.

Wino produkowane jest w winnicy z 20-letnim doświadczeniem w rolnictwie ekologicznym z glebami gliniastymi, w głębokich warstwach wapienia.

Winogrona zbierane są  ręcznie w 15 kg skrzynkach, a selekcja odbywa się na polu i na stole przed wejściem do winnicy. Maceracja i fermentacja trwa  około 20 dni, z maksymalną temperaturą 30 ºC w zbiornikach i kadziach ze stali nierdzewnej. Fermentacja alkoholowa i manomlekowa zachodzi naturalnie, ta ostatnia trwa 3 miesiące. Wino dojrzewa przez 3 miesiące w beczkach.

Czerwone wiśniowe wino z fioletowymi refleksami. W zapachu wyróżniają się nuty mineralności i czerwonych owoców. W ustach jest wino, w którym owoce i typowe aromaty wapiennej gleby są prawidłowo zrównoważone, z dobrze stopionymi taninami i świeżą kwasowością.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już swoje konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło